سفارش تبلیغ
صبا ویژن

lkjhgf12

نظر

تکسچر با کیفیت ، به معنای بافت می باشد، این اصطلاح در نرم افزارهای سه بعدی و شبیه سازی به عکس و تصوری گفته میشود که از سطح یک جسم واقعی گرفته شده و برای استفاده در نرم افزارهای سه بعدی و مدل سازی به کار میرود . استفاده  تکسچر در نرم افزارهای سه بعدی مثل تری دی مکس 3dsmax ، مایا  maya ، سینما فوردی cinema4d  ، اسکچاپ    sketchupبا ترکیب چندین مپ مختلف صورت می گیرد . تکسچر ها از همه مواد و متریال های آماده تهیه میشوند. 

 تکسچرها انواع مختلفی مانند تکسچر سنگ ، تکسچر چوب ، تکسچر کاغذ دیواری و تکسچر بتن است . استفاده از تکسچر با کیفیت در ایجاد رندر با کیفیت و رئال خیلی مهم است . شرکت هایی که  تکسچر با کیفیت  تولید می کنند مانند Arroway , Polligon , Rd-Texture   تکسچر های با کیفیت 4k , 6k , 12k  را در اختیار می گذارند که برای یک رندر با کیفیت و رئال  realistic rendering  حائز اهمیت هست .

 

مدل سه بعدی

مدل سه بعدی  یا آبجکت سه بعدی به جسمی می گویند که در کامپیوتر به وسیله نرم افزار طراحی و شبیه سازی به این عمل مدلسازی  سه بعدی می گویند . مدل یا آیجکت های سه بعدی با کیفیت امروزه بسیار نقش مهمی شبیه سازی معماری ، بازی سازی ، چاپ سه بعدی و رندرهای با کیفیت دارد . نرم افزار های معروف مدل سازی می توان نرم افزار های راینو rhino   تری دی مکس 3dsmax  ، مایا maya  ، سینما فوردی Cinema4d ،  زیبراش  zbrush   رو نام برد . شرکت های معروف در زمینه مدل سازی می توان اورموشن evermotion   ، سی جی اکسیس Cgaxis  ، مکس تری Maxtree   ، vizpepole   ، Cgtrader ، 3dsky را نام برد که در زمینه ساخت مدل های  با کیفیت مبلمان ، صندلی ، لوستر ، دکوری  با سبک های مدرن و کلاسیک هستند . 

3dsky pro 

بزرگترین شرکت تولید کننده مدل سه بعدی و آبجکت سه بعدی در اینترنت که روزانه تعدادی مدل از مبلمان صندلی لوستر ساختمان و متریال های چوب فلز سنگ را در اختیار کاربر می گذارد . آبجکت های  3dsky pro   با کیفیت ترین مدل های سه بعدی هستند که با مدل سازی اصولی  Modeling  و تکسچرنیگ Texturing دقیق و آنرپ  unwarpکردن مدل ها به صورت کاملا رئال و رئالستیک realistic rendering  تولید شده و در رندر بسیار طبیعی است . این مدل های سه بعدی و آبجکت های سه بعدی به صورت آبجکت های پولی تری دی اسکای free download  3dsky pro models بوده و به صورت رایگان دانلود میشود .